A kezdőknek szóló bejegyzéssorozatunk mostani részében az A-mollt tanuljuk meg. Az A-moll a C-dúrhoz hasonlóan nem nehéz akkord, lejátszani és megjegyezni is könnyű. Ahogy minden akkornak, az A-mollnak is több lefogási módja létezik, mi most a legegyszerűbbet tanuljuk meg, melynek a jelölése: 2 0 0 0, azaz a G (vagyis a 4.) húron a második bundot kell lefogni. És hogyan fog szólni? Hát így:
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (az írott szövegen kívül ideértve a képeket, videókat) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted: https://www.ukulele.hu/blog/akkordok-02-amoll
Felix Mendelssohn-Bartholdy 1809-ben született Hamburgban. Rövid élete ellenére - 42 évet élt - sok műfajban kipróbálta tehetségét, és jónéhány feledhetetlen dallammal ajándékozta meg az emberiséget. Ezek közül talán a legismertebb Nászinduló, melyet 17 ... Elolvasom a teljes bejegyzést!
Ukulelével felszerelkezve bátran nekivághatunk a szavannának - már ha előtte megtanuljuk a The Lion Sleeps Tonight című számot.
Egy délutáni alvásnál nincs jobb
Ezt a kedves, egyszerű dalt - a Wikipédia szerint - eredetileg zulu nyelven írták az 1920-as években, de csak néh&aacut... Elolvasom a teljes bejegyzést!
103 éves korában elhunyt a világ egyik legidősebb aktív zenésze, Bill Tapia, aki történetesen az ukulelejátékáról volt híres. (Játszott más hangszeren is). 1908. január 1-jén született, tehát néhány hét választotta el a 104. életév&eacu... Elolvasom a teljes bejegyzést!
Kedves (leendő) Ukulelések!
Az előző blogbejegyzésemben írtam arról, hogy ukuleletalálkozót szervezünk augusztusra. Szerencsére sikerült mindent hamar egyeztetni, és az Ethnosound hangszerbolt hatékony közbenjárásának köszönhetően 2020. augusztus 11-én (kedden) össze tudunk j&ou... Elolvasom a teljes bejegyzést!
Ukulelét 2-3.000,- forinttól lehet már kapni, a csúcsmodellek pedig több százezer forintba is kerülhetnek, de nem kizárt, hogy az egymillió forintot is meghaladják.
Először is a néhányezer forintos ukulelékről mindenkit lebeszélek, hacsak nem egy porfogót, azaz használhatat... Elolvasom a teljes bejegyzést!